Skoči na glavno vsebino
(02) 761 99 10 os.zetale@guest.arnes.si

28. in 29. marca 2022 so se učenci naše šole udeležili Regijskega srečanja mladih raziskovalcev Spodnjega Podravja in Prlekije. Kljub boleznim in pogostim karantenam so učenci devetega razreda v letošnjem šolskem letu pripravili dve raziskovalni nalogi.

Najpomembnejše ugotovitve so učenci predstavili na zagovoru, ki je potekal s pomočjo spletne platforme za avdio in video komunikacijo Zoom.

Jakob Černejšek, raziskovalec, ki je že v preteklosti uspešno zastopal našo šolo na srečanju mladih raziskovalcev, je preveril, kako na razvoj, zdravje in počutje vpliva vsakodnevna hoja. Za izdelavo in predstavitev naloge Je 10.000 korakov na dan dovolj? je prejel zlato priznanje.

Polona Fideršek in Lucija Božičko sta raziskovali in pridobili veliko novih znanj s področja samooskrbe v občini Žetale. Recenzenti so njuno nalogo z naslovom Scenarij za prihodnost – samooskrba ocenili tako dobro, da sta prejeli zlato priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje.

Vsem raziskovalcem iskreno čestitamo za dosežene rezultate.

Zapisala mentorja Benjamin Lipnik in Helena Topolovec.

Dostopnost