Skoči na glavno vsebino
(02) 761 99 10 os.zetale@guest.arnes.si

V soboto, 18. januarja 2014, se je 10 učencev naše šole udeležilo kvalifikacij v standardnem šahu, za predstavnika mariborske regije na državnem prvenstvu mladih 2014, in sicer v Framu.

Prav vsi so v izredno močni konkurenci dosegli dobre rezultate, in sicer:

Miha PLAJNŠEK je v kategoriji F8 osvojil 3 točke in 7. mesto od 12 igralcev,

Klemen KOREZ in Sebastijan KOS sta bila v kategoriji F10 s 4 točkami 29. oz. 30. izmed 41 igralcev, Filip POTOČNIK pa je tekmovanje po tretjem krogu zaradi slabosti prekinil.

Zelo dobro uvrstitev sta med 24 igralci v kategoriji F12 dosegla: Jernej KOS s 5 točkami odlično 4. mesto in Nejc BUTOLEN s 4 točkami 7. mesto.

Težko tekmovanje je imel Tadej KAMENŠEK, saj je igral v kategoriji F16-20, a mu je kljub temu uspelo zbrati 3 točke, kar je bilo dovolj za 14. mesto izmed 18 igralcev.

Amalija SKOK je bila v kategoriji D12 s 4 točkami na zelo dobrem 6. mestu od 14 igralk.

Tudi Niki KODRIČ je bil v kategoriji F14 s 3,5 točkami dober ter osvojil 9. mesto med 13 igralci.

Naš najboljši, Žiga POLAJŽAR, je v konkurenci 13 igralcev v kategoriji F14 osvojil srebrno medaljo za izjemno  2. mesto in uvrstitev na državno prvenstvo mladih, kjer lahko tekmuje le 32 najboljših šahistov iz cele Slovenije.