Skoči na glavno vsebino
(02) 761 99 10 os.zetale@guest.arnes.si

Spoštovani učenci, starši in učitelji,

obveščamo vas, da je Jakob Černejšek, učenec 8. razreda, v četrtek, 4. 3. 2021, zastopal našo šolo na 31. medobčinskem otroškem parlamentu preko konferenčenega orodja Zoom. Glavna tema razprave je bila “Moja poklicna prihodnost”.

Dogajanje na Zoom dogodku je opisal Jakob Černejšek, predsednik šolske skupnosti:

V četrtek, 4. 3. 2021, sem se kot predsednik šolske skupnosti na OŠ Žetale udeležil 31. medobčinskega otroškega parlamenta. Srečanje je vodila gospa Vojka Havlas, regijska koordinatorka medobčinskega otroškega parlamenta za podravsko regijo. Zaradi trenutnih ukrepov je srečanje potekalo preko videokonference. Na videokonferenci je bila še ena posebna gostja in sicer Ptujčanka, ki jo prav vsi poznamo, to je Urška Vučak Markež. Zanjo moram reči, da me je spravila v dobro voljo, saj v tem težkem času, ko že leto dni ne more opravljati svoje službe, na vse gleda z dobro voljo. Tema srečanja je bila moja poklicna prihodnost, poklici sedanjosti in prihodnosti, delo od doma in delo v službi ter pozitivne in negativne plati poklicev. Ker nas je bilo 18, smo si izmenjali veliko mnenj. Svoja razmišljanja smo strnili v zaključke, ki bodo predstavljeni na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal 21. 4. 2021. Izbrali smo tudi 4 predstavnike, ki bodo na tem dogodku zastopali  podravsko regijo ter enega rezervnega predstavnika, katerega vloga še ni bila čisto dorečena, saj je bil prejšnja leta, ko je ta dogodek potekal v Ljubljani, ta učenec novinar. Sam sicer nisem bil izbran za nobeno vlogo, ampak sem dostojno zastopal našo šolo. Dejal sem, da četudi smo mala šola, kar mi tudi smo, ni ovire, da nam, ko se odločamo za poklic, ne zmorejo dostojno predstaviti šol. Dodal sem še, da sem si želel pogledati več šol v živo, vendar mi je korona virus to onemogočil.

Jakobu se iskreno zahvaljujemo za udeležbo in zastopanje šole.

Tukaj pa lahko preberete zapisnik 31. zasedanja Ptujskega medobčinskega otroškega parlamenta.

dr. Iris Merkač,
mentorica šolske skupnosti

Dostopnost